Technologie ContiSeal vyhrává cenu za inovaci v agro segmentu

, 19 ledna 2022, 14:26

Agro ContiSeal může zabránit průpichům zemědělských pneumatik, které by za normálních okolností způsobily prostoje a vícenáklady nutné k opravě pláště. Patentovaný polymer, který je aplikován uvnitř pneumatiky, okamžitě utěsní jakékoli propíchnutí způsobené cizími předměty. Tato vývojová novinka získala prestižní cenu za inovaci Agritechnica.

Benjamin Hübner, manažer produktové řady pro zemědělské pneumatiky z divize komerční speciální pneumatiky Continental, k produktu uvedl: „Pokud dojde k průpichu pneumatiky, může to být velmi nákladný problém. Odstávka stroje a následné zajištění opravy. Agro ContiSeal umožňuje vozidlu pokračovat v práci i po propíchnutí pláště předmětem do průměru 12 mm. To ušetří čas a peníze těm, kteří si vyberou pneumatiky Continental s ContiSeal, a zároveň nabídne provozovateli traktoru klid po celý rok. Jsme velmi rádi, že DLG ocenil naši novou vynikající technologii.“

Vozidlo vybavené pneumatikami s technologií ContiSeal nemusí po defektu zpomalit ani okamžitě vyměnit pneumatiku. Lepkavý polymer zaceluje takřka okamžitě průpich a zabraní tak i ztrátě tlaku. „Vypadá to jako jednoduché řešení běžného problému. Agro ContiSeal pomůže mnoha řidičům traktorů pokračovat v jízdě, dokud nebudou mít čas pneumatiku opravit nebo vyměnit“ dodává Benjamin Hübner. Tato technologie se stále vyvíjí a zdokonaluje. Zatím není běžně na trhu dostupná.  Jak dodává Hübner: „V současné době pracujeme na brzkém uvedení této technologie do běžné sériové výroby.“

Stále oblíbenější je zemědělství s nulovou nebo minimální orbou, kdy se farmáři snaží snížit dopad těžké techniky na půdu. Strniště může na poli zůstat i několik měsíců po sklizni. Tehdy však ztvrdne a představuje mnohem vyšší riziko pro pneumatiky. „Agro ContiSeal nabídne způsob, jak spolehlivěji fungovat na strništích nebo tam, kde hrozí menší průpichy. Nabídne jistotu i těm, kteří chtějí zlepšit zdraví půdy používáním metod minimálního zpracování půdy,“ uzavírá Hübner.

S ContiSeal pro zemědělské pneumatiky přenáší Continental své odborné znalosti z osobního automobilového průmyslu, kde je tato technologie již úspěšně implementována, do sektoru zemědělství. V rámci strategického programu společnosti Continental „Vision 2030“ se společnost Continental snaží růst v segmentu zemědělských pneumatik a rozšířit své podnikání v oblasti zemědělských pneumatik.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!