Finanční výsledky LKQ Europe za třetí čtvrtletí roku 2021 s nejvyšší marží EBITDA za posledních devět let

3 listopadu 2021, 9:43

LKQ Corporation, mateřská společnost LKQ Europe, oznámila výsledky za třetí čtvrtletí roku 2021, které odrážejí pokračující trend a sílu společnosti v řadě klíčových ukazatelů, včetně celkových tržeb, ziskovosti segmentu a volného peněžního toku.

LKQ firma

„Díky našim iniciativám v oblasti provozní výkonnosti dosahuje společnost LKQ i nadále rekordních výsledků: čtvrtletně jsme zaznamenali nejvyšší zisk na akcii (EPS) za třetí čtvrtletí a marži segmentu EBITDA v historii společnosti. Obzvláště nás těší výsledky našeho evropského segmentu, jehož marže za třetí  čtvrtletí ve výši 11,5 % je nejvyšší za posledních devět let. Tento výkon tvoří strategická iniciativa program 1 LKQ Europe, který potvrzuje naši důvěru ve schopnosti týmu, který jej realizuje,“ poznamenal Dominick Zarcone, prezident a výkonný ředitel LKQ Corporation.

Celosvětové tržby ve třetím čtvrtletí roku 2021 činily 3,3 miliardy dolarů, což představuje nárůst o 8,2% v porovnání s třemi miliardami dolarů ve třetím čtvrtletí předchozího roku, který odráží anualizaci dopadu pandemie ve stejném roce. Evropský segment LKQ dosáhl ve třetím čtvrtletí roku 2021 nárůstu tržeb o 2,7 % na 1,53 miliardy dolarů v porovnání s 1,48 miliardami ve třetím čtvrtletí předcházejícího roku 2020.

„V náročném prostředí se zvyšujícími se náklady v dodavatelském řetězci a restrikcemi souvisejícími s Covid-19 tým LKQ Europe i nadále pokračoval s pozitivními výsledky. Povzbuzuje mně neustálé zaměření našich zaměstnanců na naše zákazníky, efektivita řízení a následné zvyšování našich provozních marží. Realizace programu 1 LKQ Europe nadále přináší výsledky,“ říká Arnd Franz, generální ředitel LKQ Europe.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!