Brzdové destičky Textar šetrné k životnímu prostředí

, 3 srpna 2021, 14:39

Společnost Textar vyvinula brzdové destičky, které jsou šetrnější k životnímu prostředí. Díky použité technologii snižují spotřebu paliva a náklady při stejném brzdném výkonu.

Brzdové destičky Textar šetrné k životnímu prostředí

Potřeby majitelů a provozovatelů užitkových vozidel se neustále zvyšují. Jejich brzdové destičky a obložení musí být tišší, účinnější, pohodlnější při brzdění a hlavně musí splňovat přísné ekologické normy. S cílem snížit hmotnost a emise CO2 vyvinula společnost Textar odlehčenou podložku pro brzdové destičky. Tyto změny nijak nesnižují brzdný účinek, ale mohou pomoci snížit hmotnost vozidla a spotřebu paliva.

„Díky lehčí konstrukci se výrazně méně opotřebovává brzdový systém a nápravy zavěšení. U šestinápravové soupravy tahače s návěsem snižuje tento typ brzdového obložení hmotnost až o 7,5 kg,“ říká Willmut Röhling, vedoucí manažer pro užitková vozidla ve společnosti TMD Friction, která je vlastníkem značky Textar.

Textar je prvním výrobcem, který toto řešení zpřístupnil na nezávislém trhu s náhradními díly pro užitková vozidla. Provozovatelům vozových parků nabízí řadu výhod. Na webových stránkách společnosti Textar si zákazníci mohou například pomocí speciální kalkulačky vypočítat potenciální úspory pro svůj vozový park.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!