Renault Trucks mění vnější design svých modelů T, T High, C a K

, 9 července 2021, 8:48

Týmy Renault Trucks Halle du Design pod vedením Paula Daintreeho od roku 2018 pracují na vývoji modelových řad T, T High, C a K, ve kterém se odráží úzká spolupráce s partnerskými zákazníky.

Paul Daintree, ředitel designu značky Renault Trucks

„Pro designéra je zásadní, aby v centru jeho uvažování a rozhodování stál koncový uživatel,“ vysvětluje Paul Daintree, ředitel designu značky Renault Trucks.V našem designovém studiu jsme pořádali společné pracovní schůzky s našimi zákazníky, vyráželi jsme také do terénu, na depa a dálniční odpočívadla, abychom se setkali s dopravci a řidiči, pochopili jejich potřeby a reagovali na ně.“

Tato práce designérských týmů v terénu, informace získané od dealerské sítě a odborné znalosti inženýrů Renault Trucks, vytvořily základ změny vozidel z hlediska stylu a komfortu.

Přední část vozidel byla přepracována, aby se zvětšily proporce barevných ploch karoserie a umožnily lepší integraci firemních barev zákazníků,“ říká Paul Daintree.

Světlomety byly kompletně přepracovány: LED technologie poskytuje lepší osvětlení, ale také umožnila designérům zmenšit velikost optiky a integrovat více funkcí do menšího prostoru. Nad světlomety byl přidán deflektor.

Přední maska je propracovanější a vytváří sofistikovanější, automobilový vzhled. Funkce sklápění, pomocí níž lze mřížku proměnit v sedátko nebo schůdek, zůstává díky své oblíbenosti u řidičů stejná. V neposlední řadě se zvětšila velikost loga Renault Trucks Trucks na přední mřížce.

Pohodlný a praktický interiér

V interiéru je kladen důraz na pohodlí řidiče.

Co se týče jízdního komfortu, jedním z požadavků našich zákazníků bylo, aby naše vozidla měla polohu za volantem podobnou osobnímu automobilu,“ pokračuje Paul Daintree.

Nové modely Renault Trucks T, T High, C a K jsou vybaveny novým sloupkem řízení nastavitelným ve třech otočných bodech pomocí nožního zámku volantu a bezklíčovým startováním. Řidiči si tak mohou snadno přizpůsobit polohu za volantem podle své postavy a preferencí.

Vylepšení se dočkalo také pohodlí na palubě: „Rozhodli jsme se zlepšit pohodlí standardně nabízených lůžek zvýšením tloušťky, hustoty a zdvojnásobením počtu pružin v matraci.“ Pro naprosté pohodlí byl přidán také ochranný potah na matraci.

Designéři Renault Trucks také vytvořili větší úložné prostory, přidali speciální úložné prostory pro mobilní telefony nebo tablety a v jejich blízkosti umístili nabíjecí body USB. Byly navrženy také úložné prostory, například nová zásuvka pro bezpečné uložení notebooku nebo tabletu formátu A4.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!