Středoškoláci z Plzně a Nového Bydžova dokončili další automobily v rámci projektu Tatra do škol

, 9 června 2021, 13:43

I v letošním roce pokračuje úspěšný projekt Tatra do škol, na kterém spolupracuje automobilka Tatra Trucks s různými kraji České republiky a středními školami. Vzdělávací projekt, který podporuje technické vzdělávání a praxi mládeže, běží již čtvrtým rokem. V květnu tohoto roku byl úspěšně zakončen na školách v Plzeňském a Královéhradeckém kraji.

Vozidlo Tatra

Ve dnech 26. a 27. května se v automobilce Tatra Trucks v Kopřivnici konaly dvě výjimečné události. Standardní diagnostickou prohlídku, oživení a zkušební jízdy absolvovaly dva nové vozy Tatra Phoenix, které v rámci projektu sestavili během předcházejících měsíců studenti plzeňské Střední průmyslové školy dopravní a Střední školy technické a řemeslné Nový Bydžov z Královehradeckého kraje. U startu nových tatrovek do života samozřejmě nechyběli studenti a studentky, kteří se na stavbě vozů podíleli, a také zástupci jejich škol, automobilkyTatra, krajských úřadů a silničářů, kteří tatrovky budou používat.

Generální ředitel Pavel Lazar a obchodní ředitel Petr Hendrych v Tatře vedle studentů a studentek přivítali například Arnošta Štěpánka, náměstka hejtmana Královéhradeckého kraje, Jaroslava Sokola, vedoucího oddělení organizace školství Plzeňského kraje, Irenu Novákovou, ředitelku Střední průmyslové školy dopravní v Plzni, Vladimíra Blažeje, ředitele Střední školy technické a řemeslné v Novém Bydžově i představitele Správy a údržby silnic Plzeňského kraje a Údržby silnic Královéhradeckého kraje. Nejdříve se hosté seznámili s historií i současností nejstarší české automobilky a poté se všichni za dodržování epidemiologických opatření přesunuli do výrobních prostor, kde proběhla diagnostická kontrola a úspěšné oživení nových vozů. Následně se na zkušebním polygonu Tatry uskutečnily předvádějící jízdy různých vozů z výrobního portfolia automobilky.

Koronavirová epidemie se bohužel podepsala i na průběhu projektu, nicméně přinesla jen časové zdržení, studenti a studentky za asistence svých pedagogů i specialistů kopřivnické automobilky dokázali vozy úspěšně sestavit. Komponenty potřebné k sestavení vozidel školy dostaly již na podzim minulého roku, kvůli epidemiologické situaci však byla výuka přerušena a tím i práce na vozech. V dubnu ale byly tatrovky dokončeny, poté přepraveny do Kopřivnice a nyní za účasti všech zainteresovaných oživeny a schváleny do provozu.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!