Nový digitální asistent DKV LIVE spojuje online správu flotil s komplexem služeb DKV

21 dubna 2021, 10:12

DKV Euro Service uvádí na český trh DKV LIVE, moderní nástroj pro online správu vozového parku.

„DKV LIVE kombinuje pokročilé telemetrické funkce s osvědčenými službami DKV – počínaje bezhotovostní úhradou pohonných hmot kartou DKV v nejširší síti čerpacích stanic v Evropě přes řešení pro téměř všechny mýtné systémy až po vratky DPH a spotřební daně. Velkou výhodou DKV LIVE je i jednoduchá montáž, většinou bez nutnosti odstavit vozidlo, to vše umocněno příznivou cenou,“ říká Lukáš Ondráček, ředitel české a slovenské pobočky DKV Euro Service.

Správci vozových parků mohou díky DKV LIVE v uživatelsky intuitivním rozhraní plánovat trasy na speciálních mapách určených pro nákladní vozidla, sledovat v reálném čase pohyb každého z nich, optimalizovat tankování a po upozornění operativně řešit nečekané události. Díky propojení s kartou DKV mají firmy neustálý přehled o spotřebě a všech transakcích ještě před vyúčtováním.

GPS souřadnice vozidel je možné sdílet s koncovými zákazníky dopravců, kteří tak mají vždy aktuální informaci o tom, kdy náklad dorazí do cíle. V dnešní době nejrůznějších dopravních omezení v důsledku nemoci covid-19 je to velmi ceněná funkce. Omezí telefonické hovory na minimum a zvýší transparentnost celého dodavatelského řetězce.

„Přenos dat probíhá každých 10 vteřin, takže DKV LIVE poskytuje dopravcům dokonalý přehled o poloze, množství paliva v nádržích a digitálních datech z tachografů jednotlivých řidičů. Data tachografu jsou z vozidel automaticky stahována a archivována. Dispečeři je tak mají kdykoliv k dispozici a nemusí je nahrávat z jednotlivých vozů. Tím splní zákonnou povinnost a zároveň ušetří spoustu času a administrativních nákladů,“ doplňuje Lukáš Ondráček.

Dopravci ocení také snadné nastavování upozornění na nestandardní události, jako je překračování doby řízení, neobvyklé délky zastávek, blížící se servisní intervaly, neplánovaná tankování nebo tankování mimo trasu. Tato funkce společně s neustálým přehledem o tankování jednotlivých vozidel jim umožní snadné odhalování podvodů.

DKV LIVE však nepomáhá jen snižovat náklady a manuální administrativní práce. Může také pomoci generovat větší zisk tím, že umožní vyhledávat přímo z portálu dostupné nakládky na trhu. Díky připojení již tří digitálních přepravních platforem pomůže systém omezit jízdy naprázdno a tím podpoří i snižování emisí CO2.

DKV LIVE čekají v blízké budoucnosti další fáze rozšiřování. Například řidiči a dispečeři budou moci vzájemně komunikovat prostřednictvím aplikace DKV LIVE a portál DKV LIVE se implementací mnoha dalších funkcionalit postupně promění v komplexní řešení pro inteligentní správu vozových parků.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!