Společnost UFI Filters dodává kompletní řadu filtrů pro šestiválcové motory Kamaz a Liebherr

10 března 2021, 16:22

Firma UFI Filters činí další krok vpřed v sektoru těžkých nákladních vozidel a dodává kompletní řadu filtrů pro dieselové motory Kamaz R6 a Liebherr D956. Jde o olejový, naftový a rotační blow-by filtr s exkluzivním filtračním médiem „FormulaUFI“.

Šestiválcový motor vyvinutý ve spolupráci obou výrobců splňuje požadavky emisní normy Euro 5 a již nyní zajišťuje shodu s normou Euro 6. Intervaly údržby motoru byly navíc prodlouženy na 150.000 km.

Palivový filtr UFI

Nový řadový šestiválec s objemem 12 litrů a výkonem od 250 do 400 kW je vybaven vstřikovacím systémem common rail vyvinutým společností Liebherr a řídicí jednotkou motoru (ECU). Ochranu vstřikovačů zajišťuje palivový filtr UFI s filtračním médiem „FormulaUFI.Micron“.

Olejový filtr UFI

Olejový filtr UFI zvládá pracovat i pod tlakem 15 barů a je vybaven filtračním médiem „FormulaUFI.StratiFlex“.

Nový filtr UFI

Blow-by filtr filtruje a zároveň využívá aerosol z plynu a páry, které unikají ze spalovací komory do olejové vany. Před recirkulací vyfukovaného plynu do spalovací komory musí být ze směsi odstraněn olej. To má zásadní roli při snižování emisí v důsledku spalování kapiček oleje recirkulovaných ve spalovací komoře. Plyny se regenerují a vysoce filtrují, což zabraňuje vypouštění znečišťujících látek a tvorbě pevných částic. UFI blow-by filtr dodávaný do motoru Kamaz R6 a Liebherr D956 je součástí rodiny Gen 2. Je montovaný přímo na hřídel vysokotlakého palivového čerpadla a skládá se z filtračního média „FormulaUFI.Micron“.

Olejový filtr je k dispozici v UFI katalogu pro aftermarket s kódem 25.169.00 a SOFIMA S 5169 PE. Palivový filtr bude k dispozici během tohoto roku s referenčním číslem 26.068.00, stejně jako náhradní díly pro blow-by filtr.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!