Skupina Delanchy potvrzuje své závazky v rámci elektromobility po boku Renault Trucks

, 14 července 2020, 10:16

Delanchy Group a značka Renault Trucks pokračují ve spolupráci při podpoře a rozvoji ekologické nákladní dopravy. Dopravce, který už od roku 2017 provozuje 100% elektrický prototyp Renault Trucks D, si převzal úplně první sériový model Renault Trucks D Z.E.

Spolupráce Delanchy s Renault Trucks

Renault Trucks a Delanchy Group spojuje více než padesátiletá spolupráce při podpoře nákladní dopravy, která bude více respektovat kvalitu ovzduší.

Delanchy Group od roku 2017 provozuje 100% elektrický 13 tunový prototyp Renault Trucks D pro každodenní distribuci zboží na trhy Les Halles de Lyon – Paul Bocuse. Dodávky jsou plánovány tak, aby nerušily místní obyvatele.

Delanchy Group, stejně jako Renault Trucks, si dobře uvědomují potřebu rychlého posunu městské dopravy směrem k elektromobilitě pro zlepšení kvality života v centrech měst a pro přijetí opatření vedoucích ke snížení produkce emisí CO2. Proto se dopravce, který se specializuje na dopravu zboží s řízenou teplotou, rozhodl objednat úplně první 16 t vozidlo Renault Trucks D Z.E., které opustí výrobní linku závodu v Blainville sur Orne (Calvados).

Delanchy Group v současné době rozhoduje o nasazení tohoto nového 100% elektrického modelu do provozu buď v rámci centra Paříže nebo Loynu, na trasách okolo 110 kilometrů.
Společnost disponuje flotilou 1.000 vozidel a toto první sériově vyráběné vozidlo Renault Trucks D Z.E. se připojí k flotile 340 vozidel, která jsou určená výhradně pro distribuční operace.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!