Iveco ohlašuje obnovení výrobního procesu ve svých závodech v Itálii a Španělsku

, 11 května 2020, 12:52

Firma Iveco, výrobce užitkových vozidel v rámci koncernu CNH Industrial NV, dnes oznámila, že je připravena obnovit výrobu ve svých závodech v Itálii a Španělsku, které byly v březnu dočasně uzavřeny z důvodů ochrany zdraví zaměstnanců a podpory opatření tamních vlád k omezení šíření epidemie COVID-19.

Výroba Iveco

Výrobní závod v italské Suzzaře obnovil výrobu již 4. května a závody v Brescii, Madridu a Valladolidu hlásí, že jsou připraveny spustit výrobní linky 11. května. Iveco rovněž spolupracuje se svými dodavateli na zajištění dodávky nezbytných náhradních dílů, aby mohla postupně navyšovat výrobu a tím také řešit veškeré požadavky zákazníků k vzájemné spokojenosti.

Zdraví a bezpečnost zaměstnanců a zákazníků jsou samozřejmě hlavními prioritami značky Iveco, proto její vedení přijalo rozsáhlá preventivní opatření, jako je dezinfekce jednotlivých výrobních areálů, pracovišť, jednotlivých strojních zařízení a nástrojů včetně zajištění náležitých osobních ochranných pomůcek, konkrétně obličejových masek a plastových štítů, rukavic a dezinfekčních gelů k zajištění hygieny rukou. Rovněž byla provedena reorganizace rozmístění strojů a pracovišť výrobních linek tak, aby jednotliví zaměstnanci mohli pracovat ve stanovených bezpečnostních rozestupech.

Thomas Hilse, prezident značky IVECO, v této souvislosti prohlásil: „Společnost IVECO je opět připravena jít do toho! Nyní obnovujeme výrobu vozidel, které naši zákazníci nutně potřebují k zajištění plné provozuschopnosti svých vozových parků, což je nezbytným předpokladem, aby mohli plnit důležité dopravní úkoly pro zabezpečení chodu spádových ekonomik. Dobře víme, že naši zákazníci působí v přímo v ohnisku pandemické krize a svou činností udržují dodavatelský řetězec v chodu, zejména rozvozem dodávek základních komodit jako zdravotnických potřeb, potravin a paliva.

Na své řidiče jsme velmi hrdí a právem si zaslouží naši vděčnost především za to, že pracují v neustálém nasazení, což má pro fungování evropského hospodářství zásadní význam. Po celou dobu odstávky jsme byli vždy s nimi a samozřejmě zůstáváme i nadále. Rovněž naši prodejci a servisní dílny jsou jim plně k dispozici, tak aby všichni měli zajištěnou maximální podporu a bezpečnost.“

S obnovením výrobní činnosti se také rozjede přerušená výroba nového vozu Iveco S-WAY, což umožní zajistit řadu konkrétních dodávek mnoha čekajícím zákazníkům.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!