Firma AVIA vydala ke svému 100letému výročí knihu

, 29 ledna 2020, 11:46

Kniha vytvořená k výročí založení firmy (1919) je již na světě. Fanoušci značky AVIA se mohou těšit na ucelený příběh Avie od založení, výrobu letadel i automobilů až po nejaktuálnější současnost v roce 2019.

Kniha je počinem Davida Hlouška, dlouhodobého zaměstnance firmy.

Publikace Století Avie podrobně mapuje historii významné československé značky. Provede čtenáře významnými událostmi od založení firmy v roce 1919 až do současnosti. V prvních kapitolách se věnuje letecké výrobě a důležitým úspěchům na poli předválečné letecké konstrukce. Větší pozornost je věnována také období 2. světové války, ve kterém Avia dodávala výrobky pro německý průmysl a Luftwaffe.

Dále popisuje vývoj po skončení války, kdy se Avia vydává na novou cestu, a stává se výrobcem automobilů a autobusů značky Škoda. Následující kapitoly vyprávějí o zajímavých, ale mnohdy nerealizovaných, leteckých i automobilových projektech v padesátých a šedesátých letech.

Pokračuje podrobným popisem důležitého milníku, kdy Avia začala vyrábět vozy z francouzské licence Saviem. Čtenáři se rovněž dozví mnoho informací ze zákulisí společnosti, o tom, jak se v Avii žilo a pracovalo.

Dočtete se také o změnách po roce 1989, privatizaci společnosti, přechod do soukromého vlastnictví a samozřejmě také následující automobilové projekty.

Nechybí ani osobní zkušenosti autora v Avii, popisující poslední změnu vlastníka, znovuzrození značky v roce 2016 a další vývoj až do současnosti (rok 2019).

Století Avie kniha

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!