Konference „Elektrické autobusy pro město VIII“ na Czechbusu již poosmé

4 prosince 2019, 14:32

Všude čisto, žádný stan, letos prvně do Letňan. Pro experty, pro nadšence, je tu naše konference! Takto zahájil již osmý ročník konference Elektrické autobusy pro město, která se konala 27. listopadu 2019, odborný garant Jakub Slavík.

Czechbus 2019

Konference, které se zúčastnilo přes 150 zástupců dopravců, municipalit, průmyslu, škol a dalších zainteresovaných osob a organizací, byla pořádána opět jako součást mezinárodního veletrhu Czechbus, tentokrát v nových prostorách výstaviště PVA EXPO v Praze-Letňanech.

Tato mezinárodní konference se konala pod záštitou Sdružení dopravních podniků ČR a Dopravného podniku mesta Košice. Hlavním partnerem konference byl izraelsko-bulharský výrobce superkapacitorových elektrobusů Chariot Motors. Výrobce elektrických autobusů dále reprezentovali partneři Volvo Group Czech Republic a EKOVA ELECTRIC. Odvětví infrastruktury pro elektrické autobusy reprezentovaly společnosti ABB, TECO a PZK Brno.

Další průmysloví partneři, společnosti GWL Power a nano power, zastupovali výrobu trakčních baterií. Finanční sektor reprezentoval partner konference UniCredit Leasing. Aktuální informace z oblasti současného a v budoucnu možného financování elektrických autobusů z evropských zdrojů již tradičně prezentoval zástupce Ministerstva pro místní rozvoj ČR, které je za tuto oblast zodpovědné.

Partnerem z oblasti provozu elektrických autobusů byl, vedle zaštiťujícího Dopravného podniku mesta Košice, také „domácí“ Dopravní podnik hl. m. Prahy. Ten byl zároveň generálním partnerem celého veletrhu Czechbus a při této příležitosti vedl k výstavišti prodlouženou linku svého parciálního trolejbusu. Akademickým partnerem konference byla již tradičně Politechnika Gdańska z Polska. Její zástupce je současně manažerem Dopravního podniku Gdyně, a tedy fakticky rovněž reprezentoval provozní sektor.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!