Vzdělávací projekt Tatra do škol úspěšně pokračuje. Zájem mají i další školy

9 září 2019, 15:02

V záři letošního roku odstartuje již druhý ročník projektu „Tatra do škol“, který započal v minulém roce v Kraji Vysočina. Letošní ročník se uskuteční ve spolupráci společnosti TATRA TRUCKS, Pardubického kraje, Správy a údržby silnic Pardubického kraje a Střední školy automobilní Ústí nad Orlicí.O úspěšný projekt TATRA do škol projevují zájem také další kraje i školy

„V tuto chvíli jsou ve výrobě součástky pro stavbu nového vozidla TATRA PHOENIX 4×4, které budou sestavovat studenti Střední školy automobilní v Ústí nad Orlicí. K předání stavebnice by mělo dojít v průběhu září,“ říká Petr Neuman, manažer pro klíčové zákazníky TATRA TRUCKS.

Stavba Tatry by měla trvat přibližně tři měsíce a studenti ještě před jejím zahájením absolvují odborné školení přímo v automobilce TATRA TRUCKS. Po sestavení nového vozidla dojde k jeho přepravě do Kopřivnice, kde projde diagnostickým procesem i zkušebními jízdami na polygonu. Této části projektu se studenti, kteří budou na sestavení vozu pracovat pod vedením tatrováckých mistrů, rovněž zúčastní.

„Projekt svým charakterem i rozsahem nemá v České republice obdoby a TATRA TRUCKS plánuje pokračovat v podobné spolupráci s dalšími kraji a školami. Zájem už projevila velká část krajů, se kterými již řešíme podrobnosti projektu. Jedná se především o kraje Královehradecký, Moravskoslezský, Jihomoravský, Středočeský a Hlavní město Praha. V ostatních krajích je projekt ve fázi komunikace s jednotlivými odbory školství. Zájem projevují dokonce i jednotlivé školy,“ popisuje úspěch projektu Petr Neuman.

Stavba tatrovky studenty z Pardubického kraje je již druhým ročníkem vzdělávacího projektu Tatra do škol. Pilotní ročník se uskutečnil v minulém roce v Kraji Vysočina, kdy studenti Střední průmyslové školy v Třebíči postavili Tatru pro Krajskou správu a údržbu silnic Vysočina.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!