Firma Nokian koupila výrobce kol pro těžkou techniku

20 srpna 2019, 12:26

Nokian Heavy Tyres koupila finskou společnost Levypyörä Oy, která se specializuje na výrobu kol pro těžkou techniku. Díky dvěma oblastem podnikání – výrobě kol a ocelových konstrukcí – Levypyörä dodává do prvovýroby (OE) i pro aftermarket (AM) v průmyslových odvětvích, jako je lesnictví, zemědělství a zemní práce. Roční obrat společnosti Levypyörä se pohybuje kolem 18 milionů EUR.

Výroba kol pro těžkou techniku od Levypyörä Oy

Po převzetí společnosti Levypörä může Nokian Heavy Tires nabídnout svým zákazníkům inovativní řešení, navýšit počet vyrobených kol a zlepšit úroveň svých služeb. Levypyörä je naším blízkým partnerem již mnoho let. Tato akvizice nám poskytuje další možnosti rozvoje a nabízí komplexní řešení pro naše klíčové OE a AM zákazníky – říká Manu Salmi, generální ředitel společnosti Nokian Heavy Tires.

Firma Levypyörä (levypyora.fi/en) byla založena před 64 lety a zaměstnává přibližně 100 lidí. Sídlo a výroba firmy se nachází ve finském městě Nastola. Společnost je předním dodavatelem kol pro těžkou techniku pro OE i aftermarket. Levypyörä se rovněž podílí na vývoji ekologických výrobních procesů, jako je snižování emisí CO2 a zákaz používání rozpouštědel v barvách. Firma Levypyörä byla součástí společnosti Weckman Steel.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!