Díky zásahu ÚOHS poskytne Volvo nezávislým servisům vyšší slevy na náhradní díly

9 srpna 2019, 12:52

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže zastavil správní řízení vedené se společností Volvo Group Czech Republic, s.r.o. ve věci možného zneužití dominantního postavení poté, co se účastník řízení zavázal, že upraví výši slev poskytovanou nezávislým opravcům na odběr originálních náhradních dílů na vozidla Renault Trucks pro účely oprav a údržby.

Výše slev, kterou účastník řízení nastavil některým nezávislým opravcům, zejména těm, kteří do konce roku 2014 působili jako jeho autorizovaní partneři, vzbuzovala dle předběžných zjištění Úřadu obavy z toho, že v důsledku tohoto kroku mohla být snížena konkurenceschopnost těchto nezávislých opravců a mohla tak být omezena jejich činnost.

Účastník řízení s Úřadem během správního řízení spolupracoval a následně navrhl závazky k odstranění obav Úřadu a efektivnímu řešení vzniklé situace. Úřad dospěl k závěru, že navržené závazky vedou ke zlepšení konkurenceschopnosti nezávislých opravců na trhu, a jsou proto dostatečné. Na tomto základě Úřad správní řízení zastavil, rozhodnutí již je pravomocné.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!