Tatra Trucks letos do Jordánska dodá stovky podvozků za miliardu

22 července 2019, 9:38

Kopřivnická společnost Tatra Trucks letos získala několik významných armádních zakázek. Nejnověji jde o více než tři stovky podvozků, které budou exportovány do Jordánska.

Na základě již podepsaných objednávek Tatra dodá jordánskému zákazníkovi postupně celkem 328 podvozků v hodnotě přes jednu miliardu Kč. Za rok 2019 jde prozatím o největší a nevýznamnější projekt kopřivnického výrobce s tím, že množství objednaných vozů se může ještě navýšit.

Tatra Trucks letos do Jordánska dodá stovky podvozků

„Do Jordánska budeme dodávat různé modifikace podvozků obchodní řady Tatra Force v provedení 4×4, na které bude lokální obchodní partner instalovat speciální vojenské nástavby podle požadavků koncových zákazníků,“ přiblížil Petr Hendrych, obchodní a marketingový ředitel.

V úvodní fázi kopřivnický výrobce dodá téměř 100 podvozků, ještě v tomto roce pak během druhé fáze dodá zbytek. Dodávané podvozky jsou vhodné pro vozidla s celkovou hmotností až 19 tun a budou vybaveny motory Cummins o výkonu 276 kW, plně automatickou převodovkou a také systémem centrálního dohušťování pneumatik.

V minulém roce dodala firma do Jordánska bezmála 150 podvozků, letos tedy úspěšná spolupráce s jordánskými obchodními partnery pokračuje v dvojnásobném objemu. Kopřivničtí specialisté s jordánskými partnery také pracují na dalším vývoji podvozků i na nových variantách, což je příslibem pro další dodávky v příštích letech.

Kromě zakázek pro Jordánsko letos společnost pracuje na dalších významných projektech pro Armádu České republiky i pro uživatele z řad ozbrojených složek v zahraničí. Na nedávném veletrhu IDET 2019 například zástupci Ministerstva obrany ČR a Tatra Trucks podepsali smlouvu na 31 vojenských těžkých terénních nákladních vozidel pro přepravu kontejnerů v hodnotě přibližně 500 milionů korun s tím, že se objednávka může rozšířit o dalších 30 automobilů. Tento měsíc Ministerstvo obrany také podepsalo smlouvu na dodávky 62 obrněných vozidel Titus, na jejichž výrobě se bude Tatra rovněž podílet.

Dalším významným trhem, kde firma se svými vojenskými vozidly nejnověji uspěla, je Turecko. Letošní zakázka na 29 podvozků Tatra Force 8×8 je první vlaštovkou, o dalším rozšíření zakázky se jedná. O dodávky pro turecké ozbrojené složky usilují ti nejvyspělejší výrobci, přitom turecká strana vždy požaduje tu nejvyšší kvalitu, o to je obchodní úspěch Tatra Trucks důležitější do budoucna. Česká automobilka se totiž účastní i dalších tendrů pro místní armádu, jde především o logistická vozidla, tahače návěsů, vyprošťovací vozidla a nosiče speciálních nástaveb.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!