UFI uvádí na trh nový olejový filtr pro motor MAN D15

, 3 dubna 2019, 14:22

Společnost UFI Filters, lídr v oblasti filtrace a tepelného managementu, uvedla na trh originální olejový modul pro MAN D15 používaný u mnoha nákladních vozidel německého výrobce.

Olejový UFI filtr pro MAN D15Olejový filtr UFI je prvním na trhu s hliníkovým výměníkem tepla pro vysoce výkonné motory. Je vakuově pájen a vyráběn výhradně v UFI novém závodě Opole v Polsku – tamější výrobní proces zaručuje optimální úroveň čistoty a spolehlivosti. Tento projekt je dalším krokem ve vývoji technologií směrem ke splnění přísných předpisů Euro 6.

Filtr UFI s plastovým uzávěrem také pomáhá snížit hmotnost motoru MAN D15 (9 litrů), který je o 20 % lehčí než předchozí verze a je k dispozici s výkonem 280, 330 nebo 360 k. To lze považovat za skutečný posun směrem k „zmenšování“ u motorů této velikosti, které se zmenšily o 12 % na výšku a 10 % na šířku – a filtr UFI s těmito změnami držel krok. Dosahuje o 50 % lepších výsledků při filtraci mikročástic menších než 17 mikronů.

Modul UFI bude k dispozici i pro aftermarket, a to během následujících šesti měsíců. Motor D15 je navržen tak, aby umožňoval snadný mechanický přístup a snížil frekvenci výměny olejového filtru. Díky filtračnímu médiu UFI filtr optimalizuje životnost motoru a chrání jej před předčasným opotřebením. UFI doporučuje při výměně kazety vyměnit i těsnění (dodané s náhradním dílem).

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!