První pneumatiky Hankook pro elektrobusy

26 října 2018, 9:12

SmartCity AU04+ je první pneumatikou společnosti Hankook se specifikací pro elektrobusy. Výrobce pneumatik tak mimo jiné reaguje na rostoucí poptávku po pneumatikách pro elektrobusy v městské hromadné dopravě. Elektrobusy mají díky bateriím vyšší hmotnost než běžné autobusy, a proto musí mít pneumatiky pro tato vozidla vyšší zátěžový index. 

První pneumatiky Hankook pro elektrobusyBěhem provozu je nutné udržovat energetické ztráty akumulátoru v nízké míře, z tohoto důvodu se pneumatiky SmartCity AU04+ vyznačují velmi nízkým valivým odporem. V městském provozu s nekonečným počtem zastávek a rozjezdů musí pneumatiky nést velké zatížení a zajistit vysokou míru bezpečnosti. Z tohoto důvodu byl vývoj nových pneumatik pro elektrobusy zaměřen na optimální šířku ramen a na konstrukci pneumatiky, aby byla zaručena mimořádná úroveň rovnoměrného opotřebení. Dezén pneumatiky SmartCity AU04+ je dimenzován na celoroční provoz. Alpský symbol dokládá neomezené nasazení těchto pneumatik v zimním období.

Hankook rozšiřuje své portfolio pneumatik v sektoru městských a příměstských autobusů. Výrobce prémiových pneumatik dodává poprvé pneumatiky v rozměru 315/60 R 22.5 pro elektrobusy v městské hromadné dopravě.

Vývoj těchto nových pneumatik pro autobusy byl kromě toho zaměřen na vynikající trakci a brzdění, především na mokré vozovce. Klaus Krause, ředitel Evropského výzkumného a vývojářského centra vysvětluje: „V porovnání s běžnými spalovacími motory je elektromotor schopen okamžitého dosažení maximálního kroutícího momentu. Vozidlo a pneumatiky tak v důsledku toho reagují mnohem rychleji na aktuální rychlost nebo na měnící se podmínky na vozovce. Na pneumatiky pro vozidla s elektromotorem jsou proto kladeny mnohem větší nároky. Díky mimořádné přilnavosti dochází k omezení vzniku nerovnoměrného opotřebení, aniž by ale došlo ke zkrácení dlouhé životnosti.“

Dlouhou životnost mimo jiné zaručuje optimalizovaný tvar klikatých drážek, které zvyšují tuhost bloků. Neustálé zastavování a rozjezdy pneumatiky navíc enormně a nerovnoměrně zatěžují. „Z tohoto důvodu jsme u pneumatiky SmartCity AU04+ přizpůsobili šířku a tvar ramen a zaručujeme tak rovnoměrnější opotřebení. Vylepšená molekulární struktura v nové běhounové směsi pak umožňuje zvýšení odolnosti pneumatik proti vysokým teplotám a v důsledku toho má také svůj přínos na prodloužení životnosti“, doplňuje Klaus Krause.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!