Traktor CRYSTAL se vrací po 50 letech

15 srpna 2018, 15:24

Traktor, který neúnavně zastal práci v jakýkoliv podmínkách v zimě i v létě. Zemědělci na něm oceňovali jeho sílu a odolnost. Stroj, který před 50 lety proslavil českého výrobce traktorů po celém světě. ZETOR CRYSTAL je nejsilnějším traktorem v nabídce. 

CRYSTAL se vrací a je připravený se okamžitě zapojit do práce

Nový šestiválcový stroj, jehož maximální výkon činí 171 koní, bude světu poprvé představen 23. srpna v rámci zahájení mezinárodního agrosalónu Země Živitelka v Českých Budějovicích v Čechách. Od tohoto data bude možné stroj objednávat.

„CRYSTAL se vrací v roce, kdy si tato oblíbená modelová řada připomíná 50. leté výročí od uvedení na trh. Při jednáních se zákazníky se často setkáváme s přáním, aby ZETOR rozšiřoval nabídku strojů s vyššími výkony. Nový CRYSTAL proto vrací ZETOR do segmentu až 170 koní. Přeji nové generaci stroje, aby si našla svou cestu k zákazníkům a navázala na svůj dosavadní úspěch,“ říká Marián Lipovský, výkonný ředitel ZETOR TRACTORS a.s.

Nový stroj přináší několik vylepšení ve srovnání s předchozím modelem z roku 2015. Disponovat bude osvědčeným 6válcovým motorem Deutz se zdvihovým objemem 6,1 l a maximálním výkonem 171 koní. Motor plní emisní limit STAGE IV. Traktor je vybaven ZETOR ECO 40 převodovkou, ta se využívá již nyní v modelové řadě FORTERRA a při maximálních rychlostech 40 km/h pracuje na úsporných 1.750 otáček za minutu.

Mezi další inovace CRYSTALU patří ovládací multifunkční panel s elektronicky ovládanými sekcemi hydrauliky a obsluha stroje se může těšit i na novou přístrojovou desku, komfortní otočné sedadlo, a další dílčí vylepšení zvyšující ergonomii kabiny. Samozřejmostí zůstává přední odpružená náprava. Stroj je vybaven sérii prvků zvyšující jeho bezpečnost, jako jsou brzdy (brždění přední nápravy je ovládáno hydraulicky, zadní nápravy pak pneumaticky), panoramatickými zrcátky, zpětnými zrcátky uvnitř kabiny, senzorem zabudovaným do sedadla řidiče, který vypne PTO, pokud operátor opustí své místo, apod.

Nechceme Vás připravit o všechna překvapení, a proto již více neprozradíme. Zveme Vás na Zemi Živitelku, do pavilonu Z na stánek ZETORU, kde si můžete od 23. 8. do 28. 8. detailněji prohlédnout nový stroj. A pokud cestu do Českých Budějovic neplánujete, nevadí, sledujte web ZETORU, či sociální sítě, kde nový produkt představíme také.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!