Společnost Renault získala zlatý certifikát Ecovadis

24 července 2018, 10:26

Renault Trucks získal zlatý certifikát udělovaný nezávislou organizací Ecovadis, za svůj závazek k Sociální odpovědnosti podniků (CSR). Renault Trucks se díky tomuto ocenění řadí mezi 5% nejvýše hodnocených společností.  

Renault Trucks získal zlatý certifikát EcovadisEcovadis analyzuje 190 kategorií nákupů a hodnotí společnosti podle 21 ukazatelů týkajících se čtyř kategorií: životního prostředí, pracovních a lidských práv, etiky a dodavatelského řetězce.

Renault Trucks poskytl organizaci Ecovadis údaje o CSR, které se týkají jeho různých aktivit v těchto kategoriích, a současně Ecovadis provedl 360° audit na základě externích zdrojů informací.

K vynikajícímu hodnocení, které se dostalo značce Renault Trucks, přispěla řada faktorů jako například plánované uvedení elektrické řady vozidel na trh v reakci na problémy spojené s kvalitou ovzduší a hlukem ve městech, podpis charty různorodosti týkající se integrace osob se zdravotním postižením anebo zavedení pravidel pro boj s korupcí.

Julie Marconnet, CSR Manager Renault Trucks, vysvětluje: “Zlatý certifikát Ecovadis potvrzuje závazek Renault Trucks v rámci problematiky udržitelného rozvoje a je výsledkem mnoha konkrétních akcí, které značka dlouhodobě realizuje v sociální, ekonomické a environmentální oblasti. Toto hodnocení je důležité i pro naše zákazníky, které zajímá míra angažovanosti jejich dodavatelů. A v neposlední řadě je také měřítkem námi dosažených kroků a snahy neustále zvyšovat naše standardy.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!