ZETOR expanduje do Vietnamu

3 dubna 2018, 13:11

ZETOR pokračuje v expanzi na nové trhy, kterou zahájil již v roce 2016. Jedním z prvních úspěchů letošního roku je navázání spolupráce s vietnamským partnerem, společností GOLDMAX. 

Zemědělství patří ve Vietnamu k silným odvětvím. Téměř 60 % obyvatelstva působí v zemědělství, lesnictví, nebo se věnuje rybolovu. Ročně se v zemi prodá téměř 3.000 traktorů, zejména pak ve výkonnostním segmentu 80–100 koní. Na velkých komerčních farmách však nacházejí uplatnění i silnější stroje s výkony nad 100 koní.Traktory se místním zemědělcům představili na březnové výstavě ILDEX konané v Ho Chi Minově městě

 „ZETOR bude do oblasti dodávat stroje modelových řad MAJOR, PROXIMA, FORTERRA a dokonce i CRYSTAL. Výhoda ucelené produktové nabídky a fakt, že ZETOR má ve Vietnamu historicky dobrou pověst, nám otevřely dveře při vyjednávání o spolupráci. První stroje budou do oblasti dodány v dubnu. V březnu jsme se zúčastnili s partnerem veletrhu ILDEX konaného v Ho Chi Minově městě a představili naše stroje široké veřejnosti,“ říká o spolupráci Robert Harman, ředitel ZETOR INDIA.

ZETOR bude nově do Vietnamu dodávat několik desítek strojů ročně a je zde potenciál na postupné rozšiřování spolupráce. Vietnamský partner GOLDMAX bude zajišťovat, společně s prodejem nových traktorů, také dodávku náhradních dílů a věnovat se servisním záležitostem.

ZETOR v minulosti dodával do Vietnamu traktory zejména v letech 1960–1980. Za 20 let spolupráce bylo do oblasti dovezeno až 2.000 strojů, které se uplatnily zejména na rýžovištích. ZETOR usiluje navázat na úspěšný historický odkaz a posílit dnešní pozice v oblasti jihovýchodní Asie.

Vstupem do Vietnamu rozšiřuje značka ZETOR své působení na zahraničních trzích. Společnost ZETOR TRACTORS a.s. je proexportně zaměřená a až 90 % produktů míří na zahraniční trhy. Mezi země, kde má ZETOR dlouhodobě silné pozice, patří Česko, Slovensko, Polsko, Litva, USA, Velká Británie, Německo a od loňského roku vzrůstá význam Ruska, kam jsou dodávány sady traktorů FORTERRA.

ZDROJ: Tisková zpráva ZETOR TRACTORS a.s.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!