BRISK rozšiřuje výrobu snímačů

26 března 2018, 20:39

Česká firma BRISK Tábor a.s. je jedním z nejvýznamnějších výrobců zapalovacích svíček. Ve svém výrobním portfoliu má také snímače otáček pro agregáty vozidel, které jsou dodávány přímo na výrobní linky automobilek. Tento obor je velmi dynamický a v rámci akciové společnosti BRISK tvoří téměř polovinu obratu firmy.

Plně automatické pracoviště lisování plastových těles snímačeRok 2017 byl pro BRISK v tomto oboru velice úspěšný. Podařilo se uzavřít další dlouhodobé kontrakty se zákazníky z řad prvovýrob na vývoj a dodávky snímačů. Souběžně s tímto byla zahájena spolupráce s jedním z nejvýznamnějších a nejprestižnějších výrobců nákladních automobilů, kde v rámci podepsaného kontraktu BRISK osazuje snímači otáček motor a převodovku pro novou generaci vozidel. Tato spolupráce BRISK posouvá více do oboru nákladních vozidel a rozvíjí se velmi pozitivním
směrem. Díky spokojenosti zákazníků se firmě BRISK rozšiřují poptávky na další snímače. Již nyní probíhají technické studie dalších typů snímačů s uplatněním také na nákladních vozidlech.

Výroba snímačů v akciové společnosti BRISK navazuje na úspěšnou spolupráci a výrobu zapalovacích svíček pro Ruskou automobilku AvtoVAZ, která je součástí koncernu Renault−Nissan. V současnosti je BRISK nominován pro tohoto zákazníka na vývoj a dodávky snímače polohy neutrálu pro novou modelovou řadu se zahájení dodávek na začátku roku 2019.

V souvislosti s pozitivním rozvojem spolupráce s dalšími zákazníky a rozšiřováním
výrobního portfolia BRISK dále rozvíjí vývojové a výrobní zázemí. Každý rok investuje do technického rozvoje více jak 100 mil. Kč. Na začátku loňského roku byly dokončeny prostory pro rozšíření lisovny plastů. Do těchto prostor jsou umísťovány vstřikovací lisy pro výrobu základních částí snímačů, a to nejen pro nové projekty, ale i pro rozšíření výroby
stávajícího portfolia. Všechny vstřikovací lisy jsou již plně automatizovány a propojeny
s centrálním řídicím systémem.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!