Liqui Moly mění majitele

2 ledna 2018, 19:46

Firma Liqui Moly, známá především jako výrobce maziv a chemických přípravků, změní vlastníka. Společnost se stane součástí skupiny Würth.

Liqui Moly a Würth spolupracují téměř 20 let. Rozsah činností společnosti Würth přesahuje motoristickou oblast a je to také podnik s mnohem větším kapitálem (obrat kolem 12,5 miliardy EUR). Firma Würth zaměstnává přibližně 70.000 zaměstnanců. Liqui Moly i nadále zůstane v rámci skupiny Würth nezávislou společností.

Ernst Prost – CEO Liqui-Moly
Ernst Prost – CEO Liqui-Moly

Oficiálním důvodem prodeje firmy Liqui Moly, jak oznámil generální ředitel společnosti Ernst Prost, je zajištění budoucnosti společnosti. Ernst Prost zůstane v čele společnosti a také ostatní zaměstnanci zůstanou na svých pracovních místech.

„Bylo by hloupé měnit cokoli, co v minulých letech přineslo společnosti tolik úspěchů. Vše bude pokračovat stejně jako předtím – pod větší střechou, která poskytuje lepší ochranu.“ – řekl Ernst Prost.

Kondice společnosti Liqui Moly je v době prodeje akcií velmi příznivá. V loňském roce zaznamenala navýšení vlastního kapitálu a opětovně překonala prodejní výsledky.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!