DB Schenker otevírá své největší logistické centrum ve Španělsku

21 listopadu 2017, 12:51

Logistická společnost DB Schenker otevírá v hlavním městě Španělska své největší logistické centrum na Pyrenejském poloostrově.

Slavnostní otevření logistického centra DB Schenker v Madridu

Nový domov pro vnitrostátní a mezinárodní kamionové, letecké a námořní přepravy se rozkládá na ploše 60.000 m2. Představuje investici ve výši 22 milionů eur, což dokazuje odhodlání společnosti pokračovat ve svém růstu na zdejším trhu.

V současné době má DB Schenker ve Španělsku téměř 1.000 zaměstnanců v 71 pobočkách, z nichž 29 přímo vlastní. To z DB Schenker činí jednu z největších přepravních firem v zemi. Na novém terminálu bude zaměstnáno více než 150 pracovníků. Logistické centrum bylo postaveno za použití nejnovějších technologií s cílem co nejvíce šetřit životní prostředí.

Šetrná stavba s nejmodernějšími technologiemi

Velikost nového logistického centra v Madridu, které se nachází ve čtvrti Vicálvaro, by se dala přirovnat k rozloze osmi fotbalových hřišť. V areálu se nachází dvě části skladu a kancelářská budova. Cross-dockový sklad zaujímá plochu 10.170 m2 s možností rozšíření prostoru až na 12.200 m2. Tento sklad má 112 hydraulických ramp pro nakládku a vykládku, stejně jako dostatek manipulačních ploch pro stání nákladních vozidel.

Největší logistické centrum DB Schenker ve Španělsku

Druhá část skladu slouží ke skladování leteckých a námořních zásilek. Má rozlohu 1.680 m2 s možností navýšení na 2.900 m2. Kancelářská budova je rozdělena na tři podlaží o rozloze 1100 m2 a je navržena tak, aby působila otevřeně, útulně a usnadnila zaměstnancům každodenní práci.

Společnost DB Schenker má ve své filozofii udržitelný rozvoj a nabízí efektivní logistická řešení se zaměřením na snižování dopadů na životní prostředí. Budovy skladu v Madridu jsou proto osazeny 120 fotovoltaickými panely, které pokryjí většinu spotřeby elektřiny. Vedle toho je zde použito úsporné LED osvětlení a klimatizační systém je vybaven technologií VRF s šetrnou technologií obnovy tepla.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!