DACHSER investoval do logistického centra v Německu

2 srpna 2018, 10:23

Mezinárodní logistický provider DACHSER uvedl do provozu další sklad a nové kancelářské prostory v pobočce v Überherrnu. Jedná se o jeden ze tří eurohubů celé skupiny DACHSER. Nové prostory rozšířily toto centrum na celkových 62.000 m2 s kapacitou 110.000 paletových míst. Investice čítala 15 milionů eur.

DACHSER investoval 15 milionů eur do rozšíření logistického centra v německém Überherrnu

Stávající logistické centrum v Überherrnu bylo už v roce 2016 rozšířeno o sklad pro o rozloze 11.000 m2 poskytujících 22.000 paletových míst. Nyní přišla druhá expanze s dalšími 19.000 m2 a 35.000 paletovými místy, nově byly postaveny i administrativní prostory s kancelářemi na ploše o velikosti 300 m2.

DACHSER Überherrn hraje v síti společnosti DACHSER výjimečnou roli: kromě běžného provozu pobočky přes den funguje toto logistické centrum v noci jako eurohub. Jako jeden ze tří takových eurohubů pro evropskou sběrnou službu je DACHSER Überherrn napojený na 339 dalších DACHSER poboček v celé Evropě, které obsluhuje přímými každodenními linkami do 24 až 48 hodin. Okolo 660 zaměstnanců se stará o plynulé odbavení zásilek, každý měsíc se jedná o přibližně 71,8 tisíc tun zboží.

Česká republika má s eurohubem v Überherrnu pravidelné spojení několika přímými linkami denně. Díky tomu může DACHSER garantovat pro zásilky z České republiky krátké doručovací časy, a to nejen do Německa, ale i do dalších zemí v celé Evropě, kam míří konsolidované zboží z Überherrnu.

„Eurohuby fungují v naší síti jako obrovské překládkové platformy a často je tam takový provoz jako na letišti – do eurohubu například přijíždí naložený kamion každé 2 minuty,“ vysvětluje Ing. Jan Polter, MBA, obchodní a marketingový ředitel DACHSER Czech Republic, a dodává, „optimální konsolidace zásilek v naší síti a systém strategicky umístěných poboček, eurohubů a pečlivě nataktovaných přímých linek sběrné služby jsou zárukou rychlého a bezpečného doručení i do vzdálených destinací.“

V průmyslové zóně Häsfeld/Überherrn sídlí DACHSER už od roku 2002. „V posledních letech do Überherrnu přesídlila celá řada firem. Je to jak díky dobré dopravní poloze na rozhraní tří spolkových zemí, tak i proto, že jsou zde optimální předpoklady pro výrobu, logistiku i služby. A to jsou i pro DACHSER ty nejlepší podmínky k dalšímu růstu,“ komentuje expanzi Oliver Wild, General Manager logistického centra v Überherrnu.

Kombinace know-how v oblasti skladování a krátkých doručovacích časů v evropské logistické síti DACHSERU přesvědčuje stále více společností uzavírat individuálně nastavená partnerství v oblasti kontraktní logistiky, která spojují více logistických funkcí, jako je přeprava, překládka, skladování a další dodatečné služby. „Logistika je už řadu let pro výrobní a obchodní společnosti rozhodujícím faktorem k úspěchu,“ říká Jan Polter, a dodává, „proto DACHSER už léta investuje do rozvoje svých služeb kontraktní logistiky a do rozšiřování svých logistických center, jako právě v Überherrnu.“

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!