Jedinečná příležitost vidět dakarské speciály

14 března 2018, 19:21

V neděli 18. března 2018 na autodromu v Sosnové proběhne akce Mogul Dakar setkání. Na akci se představí celá řada soutěžních vozidel, které reprezentují české soutěžní týmy či týmy s českými kořeny na maratónských soutěžích a speciálně na nejtěžší soutěži světa, pověstné rallye Dakar.

Akce Mogul Dakar setkání v Sosnové

Příchozí se mohou těšit na zástupce většiny českých týmů či seskupení používajících soutěžní trucky českých značek či alespoň v Česku vyvinutých a konstruovaných. Setkání se zúčastní také solitérní TATRA 815 VE „Ostrý II” z roku 1986, kterou společnost TATRA TRUCKS a.s. získala po třiceti letech zpět od jejího francouzského majitele. Jedinečný vůz byl během devíti měsíců velmi pečlivě zrenovován, i s pomocí externích specialistů pak uveden do původního stavu.

Zcela ojedinělý speciál v dobové kondici předvede na polygonu v Sosnové posádka Ing. Radomír Smolka, místopředseda představenstva a technický ředitel společnosti a Petr Gilar elitní zkušební jezdec automobilky a specialista.

Účast T 815 VE „Ostrý-II” na akci Mogul Dakar setkání 2018 je prvním oficiálním představením tohoto skvostu a jednoho ze základních kamenů nové části sbírky historických nákladních vozidel TATRA široké veřejnosti. Jde o jedinečnou možnost srovnat tatrováckou soutěžní techniku, kterou od sebe letos dělí již víc než třicet velmi úspěšných let soutěžení po celém světě.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!