Goodyear uvádí na trh nové pneumatiky pro lehká nákladní vozidla

17 dubna 2018, 12:01

Společnost Goodyear uvádí na trh nové pneumatiky KMAX S a KMAX D v rozměrech 17.5 a 19.5 palce pro řízené i hnané nápravy. Jedná se o robustní a všestranné pneumatiky, výkonné za všech povětrnostních podmínek a s nízkými provozními náklady na ujetý kilometr.

Pneumatika Kmax SByly vyvinuty, aby splňovaly jak požadavky vozidel s konvenčním vznětovým motorem, tak i modelů s hybridním a elektrickým pohonem. Hlavní snahou byl vysoký kilometrový proběh, jako další priority byly stanoveny silná trakce, precizní ovladatelnost a dlouhá životnost pneumatik určených pro vozidla překonávající velké vzdálenosti.

Nové pneumatiky KMAX S a KMAX D se začínají prodávat postupně od dubna 2018. Mezi jejich přednosti, které pomáhají snížit provozní náklady ve srovnání s předchozí řadou, patří vysoký kilometrový proběh při jakémkoli typu dopravy, funkční všestrannost v širokém spektru služeb a odolnost v nepříznivých podmínkách. Dezény pneumatik pro řízené i hnané nápravy odpovídají současné i budoucí známé legislativě pro zimní pneumatiky. Upravená hodnota valivého odporu omezuje zbytečné přehřívání při provozu a snižuje spotřebu paliva.

KMAX S

Pneumatiky KMAX S pro řízenou nápravu mají v rozměrech 245/70R17.5 a 265/70R17.5 robustní dezén se čtyřmi žebry, všechny ostatní velikosti jsou pětižebrové. Vyznačují se zejména přesným ovládáním díky vyššímu poměru netto-brutto a výztuhám mezi žebry. Vícenásobně zakřivený pilovitý tvar ramenních dezénových drážek přispívá k robustnosti celé pneumatiky a trvalý agresivní design zajišťuje její rovnoměrné opotřebovávání za všech provozních podmínek během celé doby její životnosti. Dobré brzdné vlastnosti se udržují při jakémkoli stupni opotřebení.

KMAX D

Pneumatika Kmax DSměrový dezén běhounu pneumatik KMAX D na hnací nápravu zlepšuje trakci díky optimalizovanému tvaru široce rozevřeného V. Otevřené dezénové drážky a hrany pomáhají s trakcí na jakémkoli povrchu a spojovníky v oblasti ramene zesilují žebra a zvyšují odolnost vůči roztržení při vysokém točivém momentu. Vyšší tuhost zajišťují výstupky v ose běhounu, které podporují trakci i při vyšším stupni opotřebení. Agresivní dezén se udržuje až do konce životnosti pneumatiky, což zajišťuje její vysoký kilometrový proběh, stabilní ovladatelnost a dobrou trakci i při vysokém stupni opotřebení.

Prémiová směs běhounu pneumatik KMAX S i KMAX D je odolná vůči otěru a zajišťuje delší kilometrový proběh, nižší zahřívání při provozu a optimalizovanou hodnotu valivého odporu. Struktura pevných pásů v konstrukci pneumatiky odolává nárazům a poskytuje pohodlí a odolnost. Robustní okraje pneumatik snášejí přepravu nejrůznějších nákladů a díky své odolnosti jsou pro uživatele zárukou bezstarostného provozu.

Všechny rozměry pneumatik řad KMAX S a KMAX D splňují požadavky kladené na zimní pneumatiky označené symbolem sněhové vločky v horském masívu (3PMSF).

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!