UFI Filters debutuje v evropském šampionátu Goodyear FIA Truck Racing Championship s týmem NWT Motorsport

26 dubna 2024, 11:22

Společnost UFI Filters, lídr v oblasti filtrace a tepelného managementu a technologií pro rozvoj vodíkové mobility, bude v roce 2024 debutovat v Goodyear FIA European Truck Racing Championship (ETRC) společně s britským jezdcem Johnem Newellem z týmu NWT Motorsport.

Dvaapadesátiletý John Newell začal závodit velmi mladý a během své kariéry získal více než 40 umístění na stupních vítězů. Po krátké přestávce se v roce 2018 vrátil na závodní dráhu a v následujícím roce obsadil celkové 3. místo v britském šampionátu závodních tahačů. Newell se věnuje nejen závodění, ale také rodinnému podnikání: je inženýrem a obchodním ředitelem společností Newell & Wright Transport a RTN Clayton Vallely, které se specializují na silniční a železniční kontejnerovou přepravu ve Velké Británii a sídlí v Barnsley v hrabství South Yorkshire.

Mistrovství Evropy závodních tahačů (ETRC) je jednou z nejzajímavějších soutěží ve světě automobilových závodů, kde obří závodní tahače soutěží na okruzích po celé Evropě. ETRC řídí Mezinárodní automobilová federace (FIA) a zahrnuje sérii závodů, které se konají během celé sezóny na vyhlášených evropských okruzích, jako je německý Nürburgring, francouzský okruh Le Mans Bugatti a španělský okruh Jarama. Letošní premiéra se uskuteční v Itálii na okruhu Misano 25.-26. května.

Karl Ridings, obchodní ředitel a generální manažer UFI Filters Aftermarket ve Velké Británii a Irsku, k tomu říká: „Je nám velkou ctí zahájit spolupráci s Johnem Newellem, který představuje správné ztělesnění našich hodnot UFI Filters. Toto partnerství navíc znamená debut společnosti UFI v závodním šampionátu, který je sledován po celé Evropě. Je to důležitý krok k posílení naší image v sektoru Heavy Duty, na který jsme se v posledních letech zaměřili.“

John Newell komentuje: „Já a můj tým se účastníme závodů tahačů, protože milujeme tahače, milujeme nákladní dopravu a komunitu, která je s ní spojena! Proto chci poděkovat společnosti UFI Filters Group za její důvěru. Spolupráce s tak silným partnerem mi pomáhá soustředit se na závodění a vydat ze sebe v tomto velkolepém šampionátu to nejlepší.“

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!