Model DAF XF 450 získal cenu za udržitelnost European Transport Award for Sustainability

6 prosince 2023, 10:53

Společnost DAF Trucks získala za svou řadu DAF XF nové generace pro dálkovou přepravu cenu European Transport Award for Sustainability (ETPN). Ocenění doplňuje seznam prestižních titulů, které řada XF získala, včetně ocenění „Mezinárodní nákladní vozidlo roku“, „Zelené nákladní vozidlo“ a „Evropská výzva pro nákladní vozidla“. 


Účelem Evropské ceny za udržitelnost (ETPN) je projevit uznání společnostem v odvětví užitkových vozidel, které vykazují a podporují závazek k udržitelným praktikám. Cílem novin Transport je prokázat, že odpovědné a udržitelné iniciativy se mohou velmi dobře doplňovat s účinností a konkurenceschopností vozidla.

Nákladní vozidla DAF nové generace s prodlouženou a vysoce aerodynamickou kabinou stanovují nové standardy v oblasti efektivity a udržitelnosti, což vede k nejnižší spotřebě paliva a kapaliny AdBlue v jejich třídě.

Kromě účinnosti jsou výhodou také dlouhé servisní intervaly (až 200.000 km), nízké hladiny oleje v nápravách zajišťující minimální ztráty vnitřního tření, dále nízké hmotnosti vozidel a inteligentní pokročilé systémy asistenta řidiče, jako je prediktivní tempomat.

“Christine Harttmann, šéfredaktorka časopisu Transport a členka poroty, zdůraznila význam úspěchů společnosti DAF v oblasti efektivity a uvedla: „Dieselová nákladní vozidla zůstávají při rozhodování o nákupu v popředí. Proto je důležité a správné, aby výrobci i nadále zvyšovali účinnost spalovacích motorů. Velký počet silných soutěžících v kategorii „konvenčně poháněná nákladní vozidla“ prokázal v tomto ohledu závazek všech výrobců. Nakonec však koncept nové generace nákladních vozidel DAF, ztělesňovaný modelem DAF XF 450, byl z hlediska získání ceny jednoznačně tím nejpřesvědčivějším kandidátem.“

Bart Bosmans, ředitel marketingu a prodeje a člen představenstva společnosti DAF: „Toto důležité ocenění nás velice potěšilo. Řada nákladních vozidel nové generace společnosti DAF je důkazem našeho závazku k inovacím a udržitelnosti. Model XF 450 ilustruje velké úsilí, které jsme při vývoji nejúspornějších nákladních vozidel v tomto odvětví vynaložili.“

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!