Společnost ZF kupuje Intellic, aby posílila konektivitu vozového parku nové generace pro užitková vozidla

13 ledna 2023, 14:50

ZF dnes oznámila, že koupila Intellic Germany GmbH, berlínskou společnost zabývající se vyspělou technologií tachografů s 20 zaměstnanci. Akvizice dále upevňuje jedinečnou schopnost společnosti ZF dodávat inovativní řešení v rámci celého hodnotového řetězce přepravy užitkových vozidel, čímž posiluje její vedoucí postavení v inovacích v silniční dopravě, orchestraci a optimalizaci infrastruktury.

V návaznosti na strategii společnosti ZF „Mobilita nové generace“ představuje významný krok k realizaci jejích ambicí umožnit dopravu jako službu (TaaS – Transportation as a Service).

“Začlenění technologie inteligentních tachografů Intellic do našeho telematického portfolia dále posiluje vedoucí postavení společnosti ZF jako ‘one-stop-shop’ pro výrobce užitkových vozidel, vozové parky a průmyslové partnery,” řekl Hjalmar Van Raemdonck, vedoucí oddělení digitálních systémových řešení v divizi ZF Commercial Vehicle Solutions. „Jako jedinečně regulované a důvěryhodné datové centrum budou mít chytré tachografy stále důležitější roli v ekosystému silniční dopravy.“

„Využití integrity dat chytrých tachografů otevře příležitosti v logistice, optimalizaci infrastruktury a naváže na nedávné spuštění platformy SCALAR společnosti ZF pro digitální orchestraci vozového parku,“ dodal Van Raemdonck.

Jako „černá skříňka“ vozidla budou ověřená data zahrnovat zadání místního času, přesné hodiny v reálném čase, rozhraní zabezpečeného globálního navigačního satelitního systému (GNSS – Global Navigation Satellite System) a inteligentního dopravního systému (ITS – Intelligent Traffic System).

Po aktivaci „Connectivity Hub“ se předpokládá, že jediný certifikovaný box bude schopen spolehlivě a přesně shromažďovat a přenášet data ze široké škály senzorů a datových zdrojů ve vozidle, včetně systémů pokročilých asistenčních systémů řidiče ADAS (Advanced Driver Assistance Systems) a signálů EBS.

S potenciálem poskytnout zákazníkům vozových parků významnou přidanou hodnotu má společnost ZF dobrou pozici stát se poskytovatelem plně digitálních služeb tím, že poskytne kompletní systém s jasnými, měřitelnými a ověřenými daty. To zahrnuje zobrazení zbývajících časových limitů, aby bylo zajištěno dodržování předpisů. Společnost ZF nabízí z jednoho zdroje veškerá digitální softwarová a hardwarová řešení, která vozové parky potřebují, a integruje budoucí funkce s bezdrátovými aktualizacemi softwaru i aktualizacemi pro tachografy, jako je doba řízení a odpočinku. Funkce tachografů společnosti ZF přinášejí výrobcům přidanou hodnotu a nabízejí jednoduché řešení pro integraci údajů o rychlosti, době jízdy a době odpočinku na palubě vozidla.

Integrace důvěryhodných dat z inteligentních tachografů s nedávno spuštěnou platformou pro orchestraci vozového parku SCALAR společnosti ZF umožní efektivnější směrování, dispečink a plánování řidičů, což pomůže výrazně zvýšit efektivitu vozového parku.

Od roku 2023 se inteligentní tachografy stanou ústředním důvěryhodným zařízením v sektoru užitkových vozidel v Evropě. Do třetího čtvrtletí roku 2023 budou výrobci v Evropě povinni instalovat do nových vozidel inteligentní tachografy nové generace a do konce roku 2024 zcela nahradí analogové tachografy.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!