Traktory Zetor uspěly na Mistrovství České republiky v orbě

15 října 2019, 9:51

Na letošním 46. ročníku Mistrovství České republiky v orbě konaném 5. října 2019 v Žabčicích u Brna se traktorům Zetor dařilo. V pěti kategoriích se umístily na stupních vítězů a dominovaly i na dalších pozicích. Kromě úspěchu v soutěži byla akce pro značku Zetor stěžejní také kvůli české premiéře nového designu modelu Proxima.

Traktory Zetor uspěly na Mistrovství České republiky v orbě

Největším úspěchem značky bylo druhé místo modelu Zetor Crystal HD 170 v kategorii čtyř a více radličných pluhů. Třetí místo si odnesly modely Zetor 7711 v kategorii klasických jednostranných dvou a tříradličných nesených pluhů, dále Zetor 3511 v kategorii historické techniky (veteráni, klasické pluhy) a Zetor 7745 v kategorii juniorů. Model Zetor 3011 si dokonce odnesl prvenství, a to v kategorii historické techniky (veteráni, otočné pluhy). Dlužno však dodat, že se s ním žádný jiný traktor nechtěl pustit do křížku a soutěžil proto v kategorii sám.

 „Na výsledcích soutěže je vidět, že traktory ZETOR odvádějí svou práci výborně, ať už jde o starší nebo novější modely. Jsme rádi, že se jim právě na domácí půdě podařilo potvrdit svou nepostradatelnou pozici v českém zemědělství,” uvádí Jakub Hurta, manažer marketingu společnosti ZETOR TRACTORS a.s.                             

Traktory však nebrázdily pouze pole, ale představily se zákazníkům také u stánku Zetor. Prvně se zde na českém trhu ukázal model Proxima v novém designu vycházejícího opět z konceptu od italského studia Pininfarina. K vidění byly i všechny ostatní modelové řady z portofila společnosti Zetor Tractor a.s. Model Crystal HD 170 s pluhem SUKOV ARCOAGRO 6+ představil technik návštěvníkům v rámci komentované prohlídky. Ti si jej mohli zároveň vyzkoušet při orbě.

„Nepříznivé počasí nebylo na účasti návštěvníků znát, naopak malí i velcí návštěvníci si akci užili. Ostatně, aspoň jsme si všichni vyzkoušeli reálné polní podmínky, se kterými se zemědělci musí mnohdy při práci potýkat,” dodává Jakub Hurta.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!