Soutěž SCANIA CO2NTROL CUP 2018 má prvního vítěze

18 července 2018, 9:57

Skóre ve Scania Driver Support, přepravní výkon, volnoběh, spotřeba paliva. To jsou hlavní kritéria, podle kterých se jednotlivá vozidla hodnotí. V úvodním měsíci této unikátní soutěže si nejlépe za volantem Scanie vedl Vlastimil Schimmel ze společnosti VELU Trans. 

V měsíci červnu byl nejlepší Vlastimil SchimmelZa svůj výkon tak obdrží voucher na zboží z kolekce Scania Truck Gear v hodnotě 150 EUR a je na nejlepší cestě získat také zájezd do Švédska.

Řidiči nákladních vozidel středoevropského regionu Scania CER (Česká republika, Slovensko a Maďarsko) patří podle hodnocení Scania Driver Support mezi nejlepší na světě. Řidiči teď mohou své schopnosti porovnat v přímém souboji s ostatními. Do SCANIA CO2NTROL CUPU se totiž v regionu CER přihlásilo 2.181 vozidel. V České republice bylo podáno 758 přihlášek, na Slovensku soutěží 543 vozidel a v Maďarsku pak dokonce 880. Soutěž trvá od června do srpna a každý měsíc je vyhlášen nejlepší řidič z dané země.

V České republice se stal za měsíc červen vítězem Vlastimil Schimmel ze společnosti VELU Trans. „Vůbec jsem to nečekal. Byl jsem v úplném šoku! Dříve jsem jezdil s nákladním vozidlem jiné značky a Scanii mám teprve od dubna,“ popisuje první dojmy Schimmel. A dodává: „spotřeba nám na stejné trase po přechodu na Scanii klesla o téměř 4 litry nafty na 100 km. Doufám, že se mi bude dařit i dál a podívám se do Švédska.“ Pro 3 nejlepší za celé období je totiž připraven zájezd do výrobního závodu společnosti Scania v Södertälje.

Na celém světě je v provozu již více než 350.000 propojených vozidel Scania a údaje z nich získané pomáhají optimalizovat plánování a provoz. V neposlední řadě pak systémy vozidla umožňují řidičům vyhodnocovat jejich styl jízdy, což zároveň vede k efektivnějšímu provozu, nižší spotřebě a emisím.

ZDROJ: Tisková zpráva Scania Czech Republic s.r.o.

Související články

SCANIA CO2NTROL CUP 2018
SCANIA CO2NTROL CUP 2018

Scania přichází s novou soutěží pro majitele a řidiče propojených vozidel Scania o hodnotné ceny. Na celém světě je v provozu již více než 350.000 propojených vozidel Scania a údaje z nich získané pomáhají optimalizovat plánování a provoz. 

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!